Cephe Camları
Cephe Camları

Cephede kullanılacak ısıcamların kombinasyonu binanın kullanım amacı, cephesi, bulunduğu yerdeki hava ve iklim şartlarına uygun performans değerlerini taşıyan cam cinslerine ve projesinin tasarımına uygun cam rengine göre belirlenir.

Cephe Camları
Teknik Özellikler

Cam cephe sisteminin özelliği, cephe yüzeyinde her hangi bir alüminyum montaj elemanı görmeksizin, camların arasında 15 mm derz olacak şekilde, kasetlere yapıştırılmış camlı panellerin yan yana mekanik olarak monte edilmesidir.

Sistem;istenilen türde,silikon,kapaklı ve yarı kapaklı olarak uygulanır.
 
Cepheler de kullanılacak ısıcamlar U.V. ışınlarından etkilenmeyen özel silikon dolgulu ve kademeli olarak imal edilirler. Sistem detayına göre imal edilen kasetlere ısıcamlar fabrika ortamında özel testlere tabi tutularak ithal mesafe belirleyici bant ve ithal yapıştırma silikonu  ile yapıştırılır (bonding). Yapıştırma silikonu ile ısıcamların dolgu silikonun uyumu mutlaka test edilerek, süreç içerisinde meydana gelebilecek problemler engellenmiş olur. Bina mimarisine ve müşterinin talebine bağlı olarak, cam panellerden istenilenler ithal gizli kanat mekanizmaları ile gizli açılır kanat halinde getirilir.
Kullanım Alanları

Günümüz mimarisi gittikçe daha şık bir görünüm almaktadır. Ülkemiz ise bazı konularda dünyanın diğer ülkelerine fark atacak seviyede bir mimari seviyede diyebiliriz. İşte bu estetik olarak yükselen binalara destek amaçlı son zamanlarda cephe camları denilen bir sistem ortaya atılmıştır. Cephe Camları özünde camlarla dış yüzeyin kaplanmasında bir araç olarak görülse de tam bir yalıtım şaheseri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yaygın olarak banka ve plazalar olmak üzere talebe uygun olarak her mimaride kullanılma olanağına sahiptir.

Görseller
Fabrika
Eskihisar Mah. 8026 Sk. No:9 Merkezefendi / Denizli
Telefon : +90 (258) 268 10 12
Faks : +90 (258) 268 98 80
Showroom
Hacıkaplanlar Mah. 734 Sk. No:8 Pamukkale/DENİZLİ
Telefon : +90 (258) 264 04 99
Faks : +90 (258) 268 98 80
NT Web